KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Historia

Publiczne Przedszkole nr 4 „Zaczarowana Kraina” w Zduńskiej Woli.
1965
Publiczne Przedszkole nr 4 w Zduńskiej Woli rozpoczęło swoją działalność w dniu 22 lutego 1965. Jego pierwszą siedzibą był odnowiony budynek po szkole podstawowej nr 7.
1998
We wrześniu 1998 roku nawiązano współpracę z Domem Kultury LOKATOR w Zduńskie Woli.
1992
W 1992 roku Zarząd Miasta podjął decyzję o przeniesieniu siedziby przedszkola z ulicy Stawowej do budynku po żłobku ZPB „ZWOLTEX” przy ulicy Żeromskiego 6.
2001
W 2001 roku utworzono oddział wczesnoprzedszkolny, dla potrzeb którego wyremontowano zachodnie skrzydło budynku z oddzielnym wejściem.
1993
W latach 1993-1994 w Przedszkolu nr 4 działała grupa integracyjna dla dzieci z zespołem Down’a, z porażeniem mózgowym i głuchoniemych. Pracę tę grupy wspierała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.
2009
Z dniem 1 września stanowisko dyrektora Publicznego Przedszkola nr 4 objęła Katarzyna Łapa-Dróżdż, a stanowisko zastępcy dyrektora Agata Wlazło.

2014/2015 - to rok jubileuszowy, w którym obchodzimy 50-lecie przedszkola. Dziś jesteśmy przedszkolem na miarę XXI wieku, dbającym o jakość edukacji i rozwijającym wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o szeroką i zróżnicowaną ofertę edukacyjną, dostosowaną do ich potrzeb, możliwości i zainteresowań.
W styczniu 2014 roku odbyła się ewaluacja zewnętrzno- problemowa z zakresu spełniania przez placówkę wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Osiągnęliśmy najwyższy poziom w ewaluowanych 3 wymaganiach Nadzoru Pedagogicznego - 3 noty A.